fbpx

Kdo miluje praktické druhy nábytku, určitě dává zelenou všemu, co se postará o extra místo, ať už na spaní, nebo na uskladnění věcí. Rozkládací pohovka je stále velmi oblíbená, zvláště v domácnostech, které nejsou velmi štědré na prostor.  

Pohovka na každodenní nebo příležitostné spaní

Určitě se vám už stalo, že u vás někdo potřeboval přespat, ale vám bylo líto připravit mu lůžko na zemi. Kde dát spát návštěvu, se kterou jste strávili příjemný večer u skleničky vína, kamarádů vašich dětí nebo rodinných členů, kteří přijedou z větší dálky a chtějí se u vás zdržet pár dní? Netřeba hned kupovat novou postel, která by běžně během roku pouze zabírala místo.

Mnohem rozumnější je využít služeb rozkládacích pohovek, kterým na kráse neubírá ani to, že jsou maximálně praktické, a některé dokonce i s úložným prostorem na peřiny. Jak si vybrat vhodnou rozkládací pohovku? V první řadě je třeba si všímat velikost lůžka po rozložení, ale určitě i informaci, zda je vhodná pro každodenní spaní nebo pouze na občasné přespání vašich známých.

Pohovky na příležitostné rozkládání jsou vynikající například do obýváků, kanceláří nebo pokoji. Když však sháníte typ, který by během dne plnil funkci gauče, ale během noci poskytl prostor na pohodlný spánek, jsou pro vás ideální pohovky na každodenní spaní. Jejich mechanismus, jakož i typ matrace jsou přizpůsobeny k tomu, aby se pohovka mohla rozkládat den co den a využívat i jako lůžko, a to, aniž by se pohovka poškodila.  

Výhody rozkládacích pohovek

Je zcela jasné, že na kvalitní postel nemá nic, ale pokud se vám do malého bytu přece jen nevejde sedačka a postel současně, pak rozkládací pohovka přijde maximálně vhod. Možná nebude designově nijak extrémně vynikat, avšak podstatné je, že poslouží.

Mezi rozkládacími pohovkami narazíte na rozmanité tvary a velikosti, dokonce i typy vhodné do dětských pokojů nebo rohové provedení. Některé pohovky mají pevnou opěrku, jiné pro tento účel využívají velké polštáře, které často neslouží pouze jako opěradlo, ale také výplň, kterou ukládáte na rošt po rozložení pohovky.

Nejoblíbenějším typem rozkládacích pohovek jsou překlápěcí pohovky, tedy ty, které při rozkládání musíte nadzvednout, aby se opěrka ocitla v poloze vleže. Kvalitní spánek vám zajistí pružinové nebo polyuretanové matrace s lamelovým roštem, ale ještě je tu i další možnost, a to využít vrchní matrace, které zvyšují kvalitu původního matrace, a ještě se také postarají o hygienický spánek.

Pokud budete mít rozkládací pohovku umístěnou u zdi, určitě padne vhod, když obsahuje boční stěnu, díky čemuž nepocítíte chlad vanoucí od stěny. Rozkládací pohovky vám za rozumnou cenu poskytnou místo k sezení, které navíc vypadá velmi stylově, vyřeší problém s nedostatkem prostoru v interiéru a zároveň zajistí odpočinek na úrovni.