fbpx

Rádi byste dopřáli své koupelně menší refresh? Přinášíme pár tipů, pomocí kterých se můžete z obnovených vzhledu těšit, aniž jste přišli ze zoufalství o rozum.

Vyměňte spáry

 Po určitém čase se zvykne kolem vany či umyvadla odlupovat případně zčernat silikon. Tehdy je nutné ho strhnout a aplikovat novou vrstvu. Většinou to však vaši koupelnu vyřadí na 24 hodin, což je v některých domácnostech nemyslitelné. Co s tím? Speciální sanitární silikon Ceresit CS 15 umožňuje kontakt s vodou již po dvou hodinách od aplikace, protože skutečně rychle schne. Je vhodný pro tmelení spár kolem vany, umyvadla, toalety a sprchového koutu, stejně i v kuchyních v okolí dřezu. Kromě vody odolává i plísním a má dobrou přilnavost k různým povrchům, jako jsou sklo, keramika, hliník a jiné.

Položte vinyl

Pro změnu bez bourání, kopy odpadu, úklidu a hluku, nalepte na nynější dlažbu vinyl. Vaše koupelna tak získá absolutně nový vzhled, například i s motivem trendového dřeva nebo betonu. Vinyl je teplý a měkčí na došlap, jeho údržba je snadná a nehrozí na něm ani uklouznutí jako při dlažbě. S řešením Mapei 4 LVT můžete instalovat nový „kabát“ přímo na současný keramický obklad. Ten však musí být rovný a funkční – bez hydroizolace by se do stěn dostala voda, která by obkladové vrstvy poškodila. Aby byl výsledek bez chybičky, raději si přizvěte zkušeného řemeslníka.

Vsaďte na rozměry

 Ultratenké a velkoformátové obklady a dlažby keramiky laminátu jsou nejen moderní, ale vytvoříte s nimi téměř bezespáru obloženou plochu, nenáročnou na údržbu. Mají široké využití nejen v interiéru, ale i v exteriéru – na zavěšené fasády. Dlažba laminát Re_Stile o rozměrech 1 200 x 2 600 mm a tloušťkou pouze 6 mm tak představuje maximální rozměr s minimální tloušťkou a širokým použitím všude tam, kde se vyžaduje dokonalá hygiena a odolnost. Dlažby i obklady jsou neporézní, téměř nenasákavé a jednoduše se udržují. Jsou odolné proti čistícím prostředkům, chemikáliím i mechanickému opotřebení a dostanete jejich exkluzivně v síti koupelnových studií Ptáček.
Delegujte to na jiných

Pokud toužíte po rekonstrukci koupelny, ale při plánování se necítíte zcela sebejistě, nevíte, kde přesně začít a jaký materiál vybrat, znervózňuje vás i představa, co všechno budete muset zajistit, a navíc na to celé vlastně ani nemáte dostatek času, tak i pro vás máme jedno řešení. Delegujte to na projektového konzultanta od firmy Siko. Ten vám zajistí vše od návrhu přes zaměření, dodávku až po montáž a finální úklid. Kromě toho na všechno dohlédne, bude koordinovat jednotlivé kroky a ujistí se, že vše stylově ladí. Zkrátka, bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu, až po jeho dokončení a předání. Zbaví vás starostí a ušetří vám čas.