fbpx

Osvětlete zahradu a buďte ekologický. Vsaďte na solární lampy

Osvětlit zahradu se může jevit jako jednoduchá práce, ale není to zcela tak. Třeba myslet na to, jaký typ osvětlení bude nejvhodnější a jak být ekologický a úsporný. S dobrým osvětlením totiž víte i ušetřit. Správné osvětlení vám na zahradě vytvoří úplně jinou atmosféru. Zároveň je praktické a slouží k orientaci, ale i ochranu v případě, že zvolíte světla s pohybovým senzorem. Velmi populární jsou dnes solární lampy. Právě ty nepotřebují složité zavádění elektřiny do zahrady. Jsou jednoduché, často přenosné a navíc ekologické.

Typ venkovního osvětlení zahradní solární lampy

  • Před samotným výběrem lampy si zvolte, jaký typ svítidla chcete využít. To se bude odvíjet od jeho umístění. Čili vybírat si můžete závěsné, nástěnné, zahradní nebo solární lampy.
  • Závěsná svítidla – využijete jejich zejména u vchodů nebo v přístřešcích, pergolách či na některých terasách. Výhodou je, že zavěšené svítidlo nezabere prostor.
  • Nástěnná svítidla – nezasahují příliš do prostoru a mají širokou škálu designů. Nejlepší je využijete v prostorách posezení. Mohou disponovat i pohybovým senzorem.
  • Solární svítidla – nespornou výhodou je to, že nespotřebovávají žádnou energii a rozzáří zahradu nebo vytvoří atmosféru pro zahradní party. Ideální jsou solární lampy s pohybovým senzorem nebo solárních LED lampy.
  • Zahradní svítidla – ideální volba na osvětlení zahradní cesty a okolí domu. Často jsou v podobě sloupků, svítidel nebo kovových ponorné lamp. Výhodou je velmi snadná manipulace.

Proč zvolit solární lampy?

Solární lampy jsou na zahradách stále populárnější. Mají široké využití a hlavní výhodou je to, že zdrojem energie je slunce, díky čemuž ušetříme za energie. Jaké jsou další výhody?

  1. Malé a přenosné – snadno je můžete přemístit na jiné místo a osvětlit tak jinou část zahrady. Jejich velikost je vhodná i na stanování, kempování nebo rybolov. Solární lampy nebo baterky mohou sloužit i jako externí zdroj, například pro nabití mobilu.
  2. Design – nejsou jen funkční, ale také dobře vypadají. Technologie a design jdou ruku v ruce a vy si můžete vybírat z množství různých variant. 3
  3. Funkčnost – solární lampa osvětlí malý i větší prostor. Svítidlo může být i na stinném místě a solární panel vzdálený a připojený kabelem.
  4. Vytvoření atmosféry – zahradní solární lampy dokáží vytvořit na zahradě skvělou atmosféru i v noci a změnit tak charakter zahrady. A nepotřebujete k tomu ani táhnout žádné kabely a rozvody přes celou zahradu.

Solární lampy jsou skvělou volbou pro osvětlení vaší zahrady a okolí domu. Navíc k tomu nepotřebujete ani shánět elektrikáře a rozkopat polovinu zahrady. Solární lampy jsou ekologické, úsporné a díky jednoduchému přemisťování můžete lampy posouvat na různá místa v zahradě. Pokud vám nebude vyhovovat jedno místo, jednoduše lampu seberete a přemístěte jinam. Nemusíte se ani bát o bezpečnost. Díky nízkému napětí nejsou nebezpečné ani pro děti ani pro domácí mazlíčky. Stačí jen vybrat design, který se vám líbí a nechat solární lampu pracovat.