fbpx

Někdy si to ani neuvědomujeme, ale náš dům jednou za čas potřebuje rekonstrukci, která pokud se zanedbá, může způsobit katastrofální následky. Které opravy bychom s určitostí neměli zanedbávat?

Znečištění komína

Takovým problémem se většinou zabýváme až tehdy, když zpozorujeme příliš velké kouření nejen ven, ale i dovnitř. Znečištění komína není radno zanedbat, a právě proto se snažte alespoň jednou za rok zkontaktovat s kominíkem, který vám profesionálně vyčistí usazen komín. Jakmile zanedbáte čištění komína, může se stát, že vám vznikne požár a při nejhorším dokonce i otrava oxidem uhelnatým.

Praskliny v nosných stěnách a v atice

Jakmile zaznamenáte praskající nosné stěny, nastává panika. Pokud se nebudete dostatečně věnovat opravách těchto prasklin, může vám hrozit výraznější posouvání nosných stěn, které nakonec vedou ke zhroucení. zachraňte své bydlení, když není až v takovém špatném stavu. Takové opravy vám neradíme zanedbat. Mohou totiž ohrožovat vaši celoživotní práci při stavbě domu.

Potrubí, které netěsní

Potrubí také není radno zanedbat. Jakmile zaznamenáte kapající vodu ze stupaček nebo z baterií, neváhejte najít co nejdříve zkušeného vodárny, který nebude mít problém vyměnit vám potřebné součástky. Nepodceňuje takový problém. Může se stát, že potrubí vám praskne a veškerá voda vám zaplaví vaši domácnost. Škody by byly v tom případě nevyčíslitelné.

Jednou za čas vás potkají opravy, které nelze dokládat. Právě tyto opravy, které jsme si zmínili, jsou důležité a po jejich zanedbání vám hrozí následky. Opravdu vám to za to stojí?