fbpx

Zájem o staré nemovitosti překvapivě roste. Velký vliv má na tom právě nízká cena takových nemovitostí a možnost předělat si nemovitost podle svých představ.

Pokud jste si koupili starý byt a v blízké době plánujete rekonstrukci, co byste měli rekonstruovat jako první?

Výměna umakartu

Pokud jste si koupili starý byt, s největší pravděpodobností tam ještě nemáte zděné jádro. Říká se, že výměna umakartu za zděné patří k největším investicím. Doporučuje se dělat to jako první, protože právě výměna umakartu vám znečistí celý byt. Bourání, vrtání a zdění zděného jádra by vám mohlo znehodnotit nové vybavení, včetně podlahy.

Podlahy

Vždy se říká, že je třeba začít od podlahy a v tomto případě to platí dvojnásob. Pokud plánujete kompletní rekonstrukci, začněte od podlahy. Pokud máte v bytě staré parkety, zkuste si je dát vyčistit a obrousit. Parkety jsou velmi oblíbená podlahová krytina a retro se opět vrací. Předtím, než se pustíte do výměny podlahy, je důležité udělat si průzkum mezi prodejnami, které prodávají kvalitní podlahy. Může se stát, že se vám budou líbit moderní podlahy v Bratislavě. Nemusíte se však bát, takové firmy mají zajištěn i dovoz podlahové krytiny až k vám domů.

Jakou podlahovou krytinu si vybrat?

V první řadě je důležité sladit barvené provedení podlahové krytiny. Důležité je zajistit stejný směr pokládání jednotlivých částí podlahy. Takto se vám podaří opticky zvětšit domácnost. Ze všech podlahových krytin doporučujeme laminátovou podlahu. Patří k dostupným podlahovým krytinám, není náročná na údržbu a je vhodná i na šetrné podlahové vytápění. Návod, jak pokládat laminátovou podlahu, dostanete přímo od prodejce, kde jste se rozhodli koupit laminátovou podlahu. Kromě výměny umakartu a podlahové krytiny si dejte vyměnit okna. Ty však měňte ideálně v létě, kdy vám počasí nebude způsobovat takové komplikace.