Ušetřených financí není nikdy dost. Proto vám přinášíme již třetí díl našeho seriálu „Jak ušetřit v domácnosti?“. Opět tedy půjde o úsporu nákladů vedle každodenním koloběhu života. Získejte inspiraci a dělejte věci jinak než dosud.

Tip 1 Pohotovostní nebo jinak Standby režim, určitě znáte. Tato funkce je součástí televizorů i počítačů. Méně známou věcí už je to, že ročně vás tato funkce stojí přibližně 1 500 Kč. Pokud tedy chcete šetřit, začněte například odsud.

Tip 2 Myčka není běžnou výbavou domácnosti. Ale mohla by být. Její použitím totiž ušetříte více než 75 % času a 25 % nákladů, které byste museli vynaložit na klasické ruční mytí. Zejména s vodou dokáže myčka hospodařit velmi šetrně.

Tip 3 Klimatizace jsou v permanenci zejména v létě. Aby byly co nejúčinnější, pozavírejte při jejich chodu okna i dveře na místnosti, kterou akorát klimatizovat. Zejména pokud jde o méně výkonnou klimatizaci, která zvládne obhospodařit jen jednu místnost.

Tip 4 Při vaření na plynu používejte hrnce velikostí adekvátně výkonu a velikosti hořáku. Pokud je jejich dno větší, tak snižuje účinnost plamene. Pokud je naopak menší, plamen ohřívá i prostor mimo hrnce, což je opět neúčinné a zbytečné. Pokud je to možné, při vaření využívejte tlakový hrnec. Dokáže vygenerovat až o 50% větší teplotu než klasické hrnce. Jídlo se díky tomu uvaří rychleji.

Tip 5 V případě chladničky a mrazničky si dejte pozor kam jejich umísťujete. Neměly by být blízko přímých zdrojů tepla, radiátorů nebo krbů. Škodit jim může i přímé sluneční záření. Potraviny vkládejte do chladničky i mrazničky řádně vychladlé. Pokud zjistíte, že tloušťka námrazy je v obou spotřebičích větší než 3 milimetry, nechte je odmrazit.