fbpx

Plastová či skleněná láhev nebo starý papír po použití a před cestou do speciálního kontejneru či sběrného dvora musí obvykle počkat na sobě podobných přátel na nějakém přechodném místě v domácnosti. Ten, kdo má garáž, velkou komoru nebo kuchyňskou linku se specializovanými výsuvy na několik druhů separovaného odpadu má vyhráno, ale co my ostatní?

Šoupnout ho do tašky!

Nejjednodušší způsob, jak ukládat plastové, papírové či hliníkové předměty určené do sběru, je do velkých vyztužených textilních tašek (vaků) se sympatickou potiskem. Mohou být umístěny kdekoli – v komoře, předsíni nebo i na polici v kuchyni. Jde o levné řešení, šikovná žena je dokáže ušít i ze zbytků látek v takové velikosti, kterou potřebuje, a v barvě, která ladí se zbytkem interiéru. Tašky na separovaný odpad se mohou stát zajímavým a jedinečným doplňkem domácnosti.


Na kolečkách

Tento příklad ukazuje domácnost, v níž třeba nosit tříděný odpad daleko čili to nedělají často, a třeba ho tolikrát nějak uskladnit. Poměrně velké plechové kontejnery na kolečkách se vysouvají zpod lavice v předsíni, vejde se do nich opravdu všechno – od plastů přes starý papír až po boty v krabicích (ty však do odpadu nemusí jít). Podobné řešení lze zvolit i v obývacím pokoji – zde však kontejnery mohou být například z opracovaného dřeva, které ladí s nábytkem v obývacím pokoji, nebo z rotang či jiného příjemného materiálu.


Zakamuflujte ho!

Místo na tříděný odpad vůbec nemusí být na první pohled nápadné. Dřevěnou skříňku (nalezenou na smetišti) stačilo upravit a nyní se stala útočištěm separovaného papíru a plastů. Zejména plasty jsou poměrně velké a neskladné, a i po jejich stlačení a odstranění přebytečného vzduchu musíme počítat s větším užitným objemem.