fbpx

Ošklivý a ošoupaný panelový dům, který si pamatuje ještě časy komunismu. I vy v takovém bydlíte a máte pocit, že za ta léta se panelák výrazněji neopravoval a nekrášlí? Jste zoufalí z této situace a máte pocit, že byste s ostatními nájemci měli hovořit o změně správce? Pokud na tyto všechny otázky odpovídáte kladně, čtěte dále. Poradíme vám, jakým způsobem si můžete zkrášlit společné prostory.

Nově vymalujte

Schodiště, ale i chodby potřebují novou výmalbu. Dohodněte se s domovníkem, že nakoupíte barvu, na kterou se samozřejmě všichni nájemníci poskládáte, popřípadě si to nechte odečíst z ročního vyúčtování nájemného. Nejlepší by bylo, kdybyste se více dohodli a prostor vymalovali co nejdříve.

Zamluvte si úklidovou firmu

Zejména přes zimní období jsou chodby, ale i schodiště zašpiněné téměř 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Pokud máte problém s úklidem, popřípadě někdo z obyvatel ignoruje úklidové služby, nejideálnější řešení, jak prostor udržovat čistý, je možnost, že si zajedno úklidovou firmu, která vám prostor bude uklízet podle toho, jak se dohodnete. Právě toto vám pomůže vyřešit věčný problém, a to špinavé schodiště a chodby.

Více zeleně

Co tak si chodbu se schránkami zútulnit novými květinami? Nakupte nenáročné květiny, které prostor osvěží, i když je venku pochmurné. Netřeba to však přehánět. Po vstupu do vchodu byste tak měli pocit, že se nacházíte v džungli, a ne ve vašem paneláku.