fbpx

Plánujete výměnu nového nábytku, resp. zařizujete si nové bydlení? Pokud ano, pravděpodobně vás v blízké době bude čekat koupě nového nábytku. Nábytkářští je v České republice více než dost, proto je pochopitelné, že si neumíte vybrat dobrý nábytek.

Pokud si chcete vybrat dobrý nábytek, který vám bude sloužit, poradíme vám, co si při vybírání nového nábytku všímat.

Rozměry místnosti a nábytku

Pokud si chcete vybrat dobrý nábytek, je důležité vědět rozměry místnosti, kde plánujete nový nábytek umístit. Při vstupu do prodejny nebo na e-shop musíte vědět, jaký maximální možný rozměr nábytku si můžete dovolit koupit. Kdyby si nezjistíte tyto rozměry, objednáte si nový nábytek, který vám nebude pasovat do interiéru.

Při výběru nového nábytku musíte mít ujasněno, jak bude rozmístěn nábytek v místnosti. Usnadní vám to výběr a vyberete si takový nábytek, jehož koupi nebudete litovat.

Jaký materiál upřednostnit?

V nabídce nábytku najdete hlavně dřevěný nábytek a nábytek z dřevotřísky. Kvalitní masivní nábytek patří ke kvalitnějším, avšak dražším nábytkem. Doporučujeme vám proto spíše nábytek z dřevotřísky, popřípadě levnější dřevěný nábytek.

Barevné provedení nábytku

Pokud již budete mít vybrané rozměry nábytku a materiálové provedení, ujasněte si, jaké barevné provedení si koupíte do konkrétních místností. Pokud neměníte úplně celý nábytek v místnosti, přizpůsobujte barevné provedení zbývajícímu nábytku, abyste v místnosti neměli nábytek v různých barvách. Pokud například hledáte novou šatní skříň do ložnice, barevné provedení nové šatní skříně přizpůsobujte barevnému provedení postele.

Doufáme, že vám tyto rady pomohou vybrat dobrý nábytek, který vám poslouží dlouhá léta. Nezapomínejte ale, že nábytek je třeba objednávat alespoň měsíc předem, aby vám ho dovezli v požadovaném termínu, kdy ho budete potřebovat.