fbpx

Obraz patří k nejdůležitějším dekoracím v místnosti. Jejich výběr však necháváme na poslední chvíli. Tak by to však mělo být.

Pokud se vám ale obrazy, které máte doma, nelíbí a plánujete je vyměnit za modernější, poradíme vám, na co se při výběru moderních obrazů soustředit.

Podle motivu

Pokud potřebujete nové obrazy, které budou moderní a budou se hodit do konkrétních místností, vybírejte si je podle vyobrazeného motivu. Motivy musí být vhodné do konkrétních místností. Například pokud chcete obrazy do kuchyně, vybírejte si následující motivy: potraviny, kávová zrna, bylinky v květináči, sušené bylinky, kytice. V obýváku oceníte spíše tyto motivy – abstraktní vzory, pop-art obrazy, ale hlavně přírodní motivy, jako louky, lesy.

Velikost obrazu

Kromě motivu se Soustřeďujte na výběr správné velikosti obrazu. Malé obrazy kupujte především do předsíní, kuchyně a jídelny. Obecně platí, že do menších místností se doporučuje kupovat menší obrazy a do větších zase větší. V obývacím pokoji si můžete dovolit i vícedílné obrazy, které přesto, že se skládají z více částí, tvoří jeden obraz. Když se vám zalíbí nějaký obraz, ať už na internetu, nebo v prodejně s moderními obrazy, zjistěte si velikost obrazu. Pokud chcete mít nejkrásnější obrazy, výběr přizpůsobujte motivem a hlavně velikosti. Zalíbit se vám mohou i obrazy na plátně, které jsou poměrně oblíbené. Takový obraz si můžete dát vyrobit z vlastních fotografií. Dáte si vytvořit parádní fotomozaiku – vzpomínkový obraz.

Podle barvy

Aby se vám nové obrazy hodily k ostatním dekoracím v místnosti, při výběru obrazů zohledňujte i použité barvy. Pokud máte místnost laděnou dozelena, na novém obraze musí dominovat tato barva. Několik e-shopy nabízejí možnost vyhledat si nové obrazy na základě dominantní barvy. Doporučujeme vám takové obchody upřednostňovat, nakolik strávíte výrazně méně času hledáním nových obrazů.