Dětský pokoj – je místem pro spánek a na hraní. Proto je třeba v místnosti podpořit aktivitu a tvořivost a v noci uvolňující spánek. Tam, kde pokoj obývá více dětí, by mělo mít každé dítě soukromý koutek uvnitř pokoje, který by považovalo za svůj vlastní. 

 Vhodná poloha pro dětský pokoj je na východní, jihovýchodněji nebo západní straně od středu bytu. Ideální pokoj je ležící na východní straně, kde vládne mimořádně povzbuzující a aktivizující energie čchi. Západ se zapadajícím sluncem je vhodný pro hyperaktivní děti, které jsou neposedné, ale obvykle se doporučuje pro starší osoby.

Postel a její poloha

 Třeba hlavně vybrat postel, která nebude zachytávat elektromagnetické záření jako například postel vyrobená ze dřeva. Dětem se nedoporučuje kupovat dvoupatrové postele, mohou totiž oslabit i jako dítěte nahoře, tak i spící dole. Dětské postele by měly mít čelní štít a neměly by být čelem obrácené k oknu nebo ke dveřím.

doplňky

 U postele je rozhodně vítaný měkký kobereček, pokud je podlaha tvrdá. K předcházení drobným zraněním je vhodné mít nábytek se zaoblenými rohy. Osobnost dítěte můžete prezentovat také pomocí výběr barev a použitím jejich odstínů – chladnější odstíny vyváží aktivní dítě a světlejší odstíny, aby stimulovaly introvertní nebo pasivnější dětí. Modrá barva je ve skutku vhodná, protože působí zklidňující. Nad postel nevěšte žádné kinetické objekty. Do dětského pokoje se určitě nehodí instalace elektrických přístrojů v podobě televizoru, počítače nebo DVD či video přehrávače. Tyto věci děti izolují od rodiny a omezují jejich vztahy a komunikaci s okolím.

Děti instinktivně znají typ energie, která je podporuje, proto byste je měli do zařizování zapojit a nechat jim rozhodující slovo při výzdobě a výběru barev.

Co je správně

  • Do pokoje můžeme dát i rostliny v květináčích se zaoblenými listy, ale neměly by být umístěny blízko postele. Apropo, kaktusy zde mají vstup zakázán.

  • volně stojící bodové světlo namiřte na zeď – osvětlení bude měkčí

  • před ostré hrany položte stojící rostliny, na rohy skříněk visící rostliny

  • odstraňte kabely zpod postele, a pokud už dítě má ostatně počítač v pokojíčku, tak ho umístěte, co nejdále od postele aby se snížilo elektromagnetické záření

  • tok energie v noci ztlumte závěsy po celé šířce okna

  • vhodnější je sezení tváří do místnosti s výhledem na dveře i okno

  • postel umístěte dále od okna – energie pod oknem je příliš aktivní, což může narušit klidný spánek

  • vyvarujte se masivnímu nábytku, děti bude omezovat

  • zavírejte na noc dveře do pokoje

 Zbytečnosti v dětském pokoji

 Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměli co dělat v dětském pokoji a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: rozbité a neopravitelné hračky, nepoužívané hračky, knihy, které nikdy nikdo nečte, malé šaty, vyschlé fixy, hry a stavebnice s chybějícími dětmi.