fbpx

Myšlenka domova jako takového je složená z více momentů – domov by měl odrážet vaši osobnost a měl by mít vkus a charakter. A přesně tyto atributy nese poměrně zvláštních úkaz posledních let – architektura lodních kontejnerů. Představte si, i v domech zkonstruovaných z lodních kontejnerů se dá bydlet. Kontejnerový dům a bydlení v něm má své výhody.

cenová dostupnost

Největší motivací a výhodou pro všechny, kteří uvažují o tomto druhu bydlení, je fakt, že kontejnery jsou poměrně levné. Získání použitého přepravního kontejneru a jeho přeměna na domácnost je mnohem méně nákladné než například koupě domu či bytu. Můžete ušetřit až 50 % prostředků.

Čím dříve, tím lépe

Tato myšlenka stojí snad za každý domem, vyrobeným z přepravního kontejnerů. Od okamžiku rezervace trvá pár měsíců, než bude kontejner na určeném místě. V některých případech je možné informovat společnost, od které se kontejner chystáte koupit, o změnách, které by na kontejnerech měly být provedeny před jejich doručením.

Bydlení na místě, kde ho chcete

Skvělou věcí na kontejnerových domech je to, že je můžete „uložit“ přesně tam, kam chcete. V zásadě neexistují žádná omezení, musíte však počítat s tím, že kontejner vám doveze nákladní auto. A pro to bude potřebný prostor pro manévrování na pozemku.

Bydlení v kontejnerových domech využívají například v nizozemském městečku Dienem. Za méně než 12 týdnů tam postavily obytný blok sestávající z 250 kontejnerů.

S důrazem na šetrný přístup k životnímu prostředí

Použité lodní kontejnery se „nevyhazují“, ocel z nich se znovu používá. Proces recyklace však stojí mnoho energie, proto je vzhledem k životnímu prostředí lépe, pokud se kontejner využije například jako prostor k bydlení. Na světě je údajně zhruba 17 milionů kontejnerů, z nichž se však využívá jen zhruba 6 miliónu