Výběr nového bydlení může patřit k jednomu z nejdůležitějších rozhodnutí celého Vašeho života. Tato možnost nebo výzva přináší odpovědnost a rozvážně posouzení celkových kladů a záporů, takže třeba si skutečně ujasnit nějakou přesnější představu o tom, jak vlastně chcete bydlet. Ať příjezd ze starého do nového přinese pozitivní změnu, ne naopak. 

Realitní sektor zaznamenává u spotřebitelů stále častěji výměnu nemovitosti, pro kterou se obyvatele rozhodují z několika důvodů. Jedná se o přestěhování z bytu do rodinného domu nebo přesně naopak z rodinného domu do bytu s cílem změnit zažitý stereotyp a osvěžit svůj životní styl, protože ne nadarmo se říká, že změna je život. Možná jste někdy byli aktérem takového kroku rovněž a dobře víte, co všechno taková výměna obnáší. Pokud teprve o odchodu z bytu do domu uvažujete, určitě pro Vás budou i následující věty obrovským přínosem. Řada lidí, kteří odešli z bytu do domu je s tímto krokem spokojenější jako nespokojených, takže z tohoto důvodu přinášíme řadu výhod obývání domu.

nejoblíbenější výhody

Soukromí – Soukromí je pravděpodobně hlavním důvodem, proč lidé opouštějí byty. I když máte se sousedy dobré vztahy, klid od všech a chvíle jen pro sebe a svou rodinu jsou dobrou motivací na změnu.

Zahrada (dvůr) – Místo na relax, koníčky, setkání s přáteli, bazén a další skvělé výhody nabízí zahrada. Nemusí být ani příliš rozsáhlá, abyste na ní mohli vykonávat sportovní činnost a pěstovat své oblíbené rostliny. Kromě toho je ideálním místem odpočinku a načerpání nových sil. 

Více prostoru – S rodinným domem se dá přirozeně počítat jako s nemovitostí poskytující dostatek prostoru pro různé aktivity. Jednotlivé místnosti nabízejí zaručeně více místa, což je pro pohodlí obyvatel dost důležité. Vždyť kdo má rád bydlení ve stísněných prostorách, kde se musí tlačit?

Svoboda – Ve svém rodinném domě můžete pocítit jakousi svobodu, kterou v bytovce nezažijete. Je to jen Váš prostor, s nikým cizím se s ním neděle a nikdo Vám ho nevezme. Když si jednou zamilujete tento pocit, už nebudete chtít zpět do bytu. 

 

Dům přináší i zápory 

Hodně práce okolo domu – Více prostoru, velká zahrada a množství pokojů je pro většinu obyvatel obrovskou výhodou, ale rovněž může být i překážkou beroucí volný čas. Uklidit velký patrový dům, zahradu a garáž chce kopec úsilí, ale pokud Vás to baví a děláte to rádi, nemůžeme hovořit o žádné nevýhodě.  

Správa domu – Při jakémkoliv problému spojeným s bydlením jako například poruchy, majetkové nesrovnalosti nebo připojení energií se musíte o všechno postarat zcela sami. Nemůžete jít za správcem budovy a požádat ho o vyřešení stavu, protože vše leží pouze na Vašich ramenou. 

A co náklady na bydlení? 

Při měsíčních (nebo ročních) nákladech na bydlení se nedá přesně říci, zda je to výhodou nebo ne. Pokud budete mít velký byt v centru Prahy, určitě vás vyjde dražší než maličký domeček s třemi pokoji někde na vesnici. Rovněž je třeba vzít v úvahu, jaký zdroj vytápění má daná nemovitost, kolik lidí v ní žije nebo z jakých materiálů je postavena. Nejen to přímo ovlivňuje celkové náklady na život, takže tato problematika závisí na několika faktorech, po kterých zjištění se dá jednoznačně posoudit cenový rozdíl za bydlení. 

Objektivní posouzení předností rodinného domu je sice možné, ale takový úsudek nebude nikdy mluvit za všechny obyvatele, protože každý může za plusy a minusy považovat něco úplně jiného a na základě svého vkusu se celkové postoje různí. My Vám přinášíme hlavní důvody (ne) bydlení v domě, na kterých se dokáže většina jako tak shodnout a považovat je za nejvíce směrodatné argumenty svého rozhodnutí. Konkrétní výběr nemovitosti vhodné na Vaše spokojené bydlení je samozřejmě vaší soukromou záležitostí. My budeme spokojeni, pokud považujete naše informace a názory za užitečné a něco z nich načerpáte.