S velkou vervou jsme z našich bytů vyházeli koberce. Jenže najednou v nich bylo jaksi smutno. A tak je nyní do bytů opět vracíme jako oblíbené dekorační prvky.

Patří koberec do bytu? Rozhodně ano!

Už dávno nejsou hitem celoplošné koberce. Nahradili je plovoucí laminátové, vinylové nebo dřevěné podlahy. Někdy dlažba. Přesto jsou místnosti, kam se hodí i celoplošný koberec. Například do dětského pokoje. Pro batole je období lezení velmi důležitou fází motorického vývoje. Mnoho rodičů vám dnes řekne, že to je skoro nelezly. Důvodem je právě tvrdá a studená podlaha.

Koberec v dětské místnosti je vhodný i později. Pokud není celoplošný, dobré je do pokoje dát alespoň kusové koberce. Děti na nich leží, ale mohou na ně hrát. Hlavně, pokud jim pořídíte dětské hrací koberce s motivy města, farmy apod.

Další místností vhodnou i pro metrážní koberec je ložnice. Je to čistá místnost nenáročná na údržbu. A koberec našim nohám po probuzení dopřeje příjemný komfort. Nebudete se muset shánět ihned po pantoflích.

Klasické kusové koberce jako dekorace

Na našich krásných nových podlahách se však dnes objevují především kusové koberce. Velmi často jsou jakýmsi uměním. Nebo si je kupujeme jako nabíječe energií. Milujete fialovou? Váš obývací pokoj může oživit třeba fialový koberec. Toužíte po něčem extravagantním? Vsaďte na černobílé geometrické obrazce nebo cik-cak vzory.

Shaggy chic styl letí

Velkým hitem je dnes tzv. shaggy chic styl. Co to je? Jde o úmyslně odřený a postrašená vzhled. A platí to i u koberců. Barvy jsou jakoby zašedlé a vzory odřené. Takže pokud toužíte být trendy, pořiďte si nový koberec, který vypadá jako starý.

Krásné běhouny

Z módy nevyšly ani běhouny. Dokáží zdobit dlouhé předsíně i pracovny. Správně umístěny v pevnějším provedení vědí ochránit i podlahu pod pracovní židlí na kolečkách.