Pokud chcete mít pořádný zážitek ze sledování filmů, ale nechce se vám právě chodit do kina, udělejte si kino doma. S domácím kinem toho ale kromě filmů zvládnete mnohem víc. Například si díky připojení na herní konzoli víte vytvořit i vlastní domácí hernu.

Dnešní televizory toho nabízejí opravdu hodně, zážitek, jak z kina vám ale nedají. Zejména kvůli zvuku si film nevychutnáte tak dokonale jako v kino sále. Pro tyto případy je tu domácí kino. Vytvořit si ho můžete se samostatných komponentů nebo si pořídit celou soustavu v jednom. Rozhodnutí je na vás.

Výhody domácího kina

Mnoho výhod domácího kina spočívá zejména v lepším zvuku. Budete si tak moci dopřát mnohem lepší reprodukci mluveného slova i dialogů. Kromě toho si užijete realističtější a více strhující hlasový efekt díky samostatným reproduktorem a basem, čistší reprodukci ambientních zvuků i hudby samotné. Domácí kino vás jednoduše vtáhne do děje při sledování filmů, poslechu hudby, ale i při hraní her.

Připojení herní konzole na domácí kino

Herní nadšenec určitě uvítá možnost propojení herní konzole na domácí kino. Věřte, že hra tak získá zcela nový rozměr. A stačí vám na to jen HDMI kabel, který do konzole připojíte do HDMI in a v domácím kině do HDMI out. Případně nabízí řešení i optika.

Jak vybrat domácí kino?

Začněte televizorem. Ten vybírejte podle toho, jaká bude vzdálenost mezi ním a místem, odkud budete televizor sledovat. Podle něj pak vyberete vhodné domácí kino, ozvučení i přehrávač. Berte v úvahu i velikost pokoje, do které chcete domácí kino umístit.

Jak vybrat reprosystém?

Nejdůležitějším kritériem je počet kanálů, podle kterých zjistíte, kolik reproduktorů balíček obsahuje. Například, pokud bude sestava 5.1 kanálová, bude obsahovat 6 reproduktorů. Obsahuje centrální reproduktor, čtyři satelity a jeden subwoofer. Ty rozestavět po místnosti tak, že centrální reproduktor bude u televizoru, satelity do rohů místnosti a subwoofer, který slouží k produkci basů, by měl být přímo pod televizorem.

Jak vybrat Blu-ray přehrávač?

Pokud jste se pustili do samostatného sestavení domácího kina, budete potřebovat i Blu-ray přehrávač. Tento krok je jednoduchý: s běžnými Blu-ray disky si poradí každý Blu-ray přehrávač. Pro přehrávání ve vyšším rozlišení 4 K nebo Ultra HD si stačíoveriť, zda to model, který jste si vybrali, dokáže. Stejné to je i s podporou 3 D.

Krok za krokem k domácímu kinu

Zrekapitulujme si, jaké kroky nás přivedou k ultimátnímu zážitku z domácího kina.

Začněte výběrem televizoru. Zjistěte vzdálenost, zvolte si LED nebo OLED, ideální úhlopříčku, nejlépe se 4K rozlišením a HDR.

Vyberte si zvukové zařízení. Většina z vás asi sáhne po klasických reproduktorech. Zvolit si ale můžete i soundabar, vhodný do menší obývacího pokoje nebo vícekanálovou reproduktorovou sestavu.

Pořiďte si Blu-ray přehrávač, který přehraje 4K rozlišení.

Přenést atmosféru kina do pohodlí domova není vůbec nijak těžké. S domácím kinem dokážete váš obývací pokoj proměnit nejen na kino, ale také například na hernu či dostanete skvělý hudební zážitek. Ať už se rozhodnete pro celou sadu nebo pro samostatné komponenty, záleží na vás. V každém případě garantujeme unikátní zážitek.