fbpx

Kuchyně má plnohodnotně sloužit, poskytovat komfort a zároveň vypadat elegantně. Bez pořádné pracovní desky to nebude nikdy úplně top, takže o tu nejdůležitější součást kuchyňského zařízení je třeba patřičně postarat už při jejím prvním kontaktu s novým domovem, tedy s kuchyní.

V první části o kuchyňských deskách jsme se věnovali konkrétním výrobním materiálům a jejich potřebě pro zachování nepoškozeného stavu při všech kuchyňských činnostech. Vybrali jsme si nejvyhledávanější typy desek a trochu Vám je přiblížili. Nyní si pro změnu řekneme něco důležité o instalací, péči a věcech s nimi spojených, abyste byli dostatečně informováni, co a jak dělat po koupi (objednávce) nové pracovní desky. I když taková montáž není nic světoborného, ​​nepatří ani k nejlehčím procesům, které můžete jen tak odfláknout.

Důležitost stoprocentní práce

Jak jsme již zmínili v předchozí části, každá kvalitní kuchyňská deska by měla splnit některé náročné požadavky. Vysoká odolnost vůči opotřebení, poškození či nasákavosti je nutná v zájmu zachování co nejdelší trvanlivosti a ke splnění tohoto důležitého kritéria je nutná i správná instalace. T á sestává z několika kroků, při kterých správném provedení se můžete těšit z dobře namontované desky a naopak, při chybné montáži se můžete velmi rychle dopracovat k neuspokojivému stavu.

Krok po kroku 

Správná instalace přímo závisí na osvědčených postupů, díky kterým vše proběhne hladce a budete s novou pracovní deskou nadmíru spokojeni. Jedná se o několik kroků, bez kterých to nejde, takže věnujte jim náležitou pozornost a nic nenechávejte náhodě.

  1. Prvotní kontrola – Před samotnou instalací si důkladně překontrolujte stav desky, aby neměla žádné mechanické závady.
  2. Izolujte místnost – Zabraňte průniku teplotních vlivů a větru do prostoru, aby v něm nevznikala přílišná vlhkost a prašnost.
  3. Montujte – Po kontrole a izolováni prostoru můžete začít montovat. Dodržujte postup kvůli neporušený rozvodů a zdiva.
  4. Poslední kontrola – Na závěr se ujistěte, zda je vše dobře namontováno, aby nebyla deska poškozena ještě před zahájením používání. 

Instalace kuchyňské desky nepatří k nejlehčím procesům, takže doporučujeme využít služeb zkušených montérů. Přece jen, bezchybná montáž je nutná pro zachování trvanlivého stavu a plnohodnotného využívání desky.