Co domácnosti v 21. století skutečně potřebují? Pokud jde o vytápění, důležité je určitě pohodlí, co nejméně starostí s jeho instalací a fungováním. Ve hře je také šetření či flexibilní ovládání na dálku přes smartphone. Jde totiž o komfort všech členů rodiny.

Mezi nejmodernější možnosti pro teplo doma patří nová tepelná čerpadla. Jaká řešení vás mohou překvapit?

  1. Pohodlí při plánování

Tepelná čerpadla jsou již záležitostí novostaveb i rekonstrukcí. Pokud uvažujete o nějakém pro svůj dům, značka Vaillant nabízí hned několik praktických rad. Nezávazně a zdarma vám pomůže vypracovat odborný návrh na instalaci tepelného čerpadla, pokud z pohodlí domova vyplníte jednoduchý formulář na webové stránce www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz. Ušetříte čas a na základě informací od odborníka se rozhodnete (nebo alespoň Prezista vám nabídne vhodné možnosti).

  1. Rychlá a snadná montáž

Pokud je jednou z vašich podmínek jednoduchá a rychlá instalace, nejlepším řešením je tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch / voda (s energ. Třídou vytápění A ++). Zajistí topení, chlazení i teplou vodu. K tomu o 75% nižší účty za energii a o třetinu méně emisí. Jde o jedno z nejtišších tepelných čerpadel typu vzduch / voda na trhu, osvědčilo se i v sousedství s hustší zástavbou. Skládá se z venkovní jednotky (při venkovní stěně domu či v zahradě) a interiérového modulu uniTOWER (ve velikosti běžné lednice). Modul ve svém nitru ukrývá 190 l zásobník a dokáže pokrýt běžné požadavky čtyřčlenné rodiny na teplou vodu.

  1. Maximálně šetrné

Pokud hledáte výjimečně šetrné tepelné čerpadlo, takovým je Vaillant Green iQ flexoTHERM exclusive(A ++). Je v maximální míře ekologické, inteligentní a univerzální, dokáže totiž využívat každý z alternativních přírodních zdrojů tepla – zem, vodu nebo vzduch. Je pouze na vás, pro který zdroj se nakonec rozhodnete. Může se pochlubit nízkými provozními náklady, a kromě vytápění je samozřejmostí i chlazení. Osvědčilo se u novostaveb i rekonstrukcí. Pokud jde o jednoduchou instalaci, vhodným řešením je jeho verze typu vzduch / voda. Venkovní jednotka aroCOLLECT se nainstaluje v exteriéru, nejčastěji vedle domu.

 

  1. Několik funkce

Pokud přemýšlíte nad vytápěním spojeným s přípravou teplé vody i chlazením, to vše zvládne i tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ (energ. Třída A ++). Má zabudovaný 185 l zásobník teplé vody a vhodné je do klasických i nízkoenergetických domů. Má nízké provozní náklady a dosahuje výstupní teplotu až 65 ° C. V zimě spolehlivě vytápí, v létě se může využít na aktivní chlazení. Dokáže využívat každý z alternativních přírodních zdrojů tepla – zem, vodu nebo vzduch. Záleží na vás, pro jaký zdroj se rozhodnete.

  1. Ovládání přes smartphone

Všechny zmíněné zařízení se mohou flexibilně ovládat i na dálku, přes smartphone či tablet – prostřednictvím internetu a aplikace Multimatic. K zařízení aroTHERM Split stačí přidat internetový komunikační modul VRC 920. Tepelná čerpadla s označením Green iQ mají internetový modul již zabudovaný. Nastavovat teplotu vytápění a teplé vody si tak budete moci mnohem pohodlnější.